menstruace, migrény...je krásné být ženou

10. srpna 2006 v 0:56 |  o ničem
Už strašně dlouho jsem to chtěla vykřičet do celýho světa:
ŽÁDNÁ ROVNOPRÁVNOST MEZI MUŽSKÝM A ŽENSKÝM POHLAVÍM NEEXISTUJE
(a tzv. aktivistky za ženská práva s tím houby udělaj!!!)
A co mě vede k této doměnce....actually né doměnce, ale přesvědčení? Napadá mě milion argumentů, ale budu se obtěžovat psát jen s pár. TEDY

1) TECHNICKÝ NETALENT- Můžem umět zacházet s mobilem, ale je nám srdečně jedno jestli má nějaký GPS, JAVA, BLUETOOTH a ještě víc nám je jedno co to znamená a k čemu to je. Můžem umět zacházet s DVD, ale jakmile to nedělá to co po "tom" chceme jsme v koncích a ani když to vysvětlíte 100x tak to je na nic. Můžem umět odeslat mejl, založit si blog, ale stejně jsme nepoučitelný v tom, že si VŠE máme průběžně ukládat, protože stačí šáhnout na jiný tlačítko než co chcem a vše je nenávratně v háji bez šance na dohledání....(ano,ano právě ze mě mluví čerstvá zkušenost a tudíž zahořklost vůči všemu elektrickýmu...)....To mi netvrďte, že je tohlencto spravedlivý. Nemyslím si, že jsem zas takovej antitalent...ale některý věci, který děla můj bratr s počítačem (podotýkám, že důležitý a užitečný věci, který potřebuju ke svýmu fungování na počítači) prostě nechápu a ani se nesnažím pochopit,páč vím, že vždycky bude po ruce nějakej chlap, kterej "s tím" něco udělá....budiž vám tedy toto přičteno k dobru :)
2) MIGRÉNY- Kolik chlapů jste slyšeli stěžovat si na bolest hlavy? A žen? Čím jsme si zasloužily tohle? Neříkám, že chapy nemaj bolesti hlavy, to bych si netroufla, ale rozhodně je nemaj tak často a pravidelně jak my (Možná proto, že nemusej zaměstnávat obě hemisféry a ostatní zbytky na lebce najednou, aby stihli všechno co je potřeba nutně udělat...). Jako "důkaz" jsem na Google našla tohle: "Migréna je často považována za chorobu neurotických a neuspokojených žen, za chorobu záhadnou a neléčitelnou." Co na to říct,že? 50% žen jsou asi neurotičky, který maj doma neschopný chlapy...blbost...jde prostě jen o další hříčku přírody, která nás chce udělat silnější, aby i naši potomci byli silnější a lidstvo nevyhynulo už za 100 let.Tady mi teda hodně vadí ta nerovnoprávnost. Co mi je po tom, že v parlamentu takřka nejsou ženský???..(ano,ano už dva dny mě nesnesitelně bolí hlava...)
3) ZLOMENÁ SRDCE- O čem jsou dívčí románky?O čem je červená knihovna? Čeho jsou plný dívčí časopisy? O čem nejčastějc mluvěj holky, když maj tzv. dívčí jízdy? O klucích! O tom jak tamten podvedl támhletu? O tom jak tenhlecten se kvůli týhle rozešel s tamtou. O tom jak je potřebujem a je zajmaj jen ty jejich počítače...OK trochu černobílý. Viděla jsem pár naprosto zničenejch kluků, kvůli holce...Ale opět se nebojím tvrdit na kteréže straně je těch zlomených srdcí nepochybně víc. Aby nedošlo k omylu. Neházím vás všechny do jednoho pytle jako hajzly, sobce, namachrovaný blbe, který nevěděj co od života chtěj...Ale zlomit srdce může i naprosto bezelstnej kluk s těma nejlepšíma úmyslama. Neříkám, že obráceně to taky tak není...Jenomže holky se prostě zamilujou rychlejc, snadnějc a zoufalejc....ani nevíme jak a už to je....souhlasím s mým kamarádem, kterej na to použil dvě slova: "jste hrozný"...(ano, ano kvůli jednomu jsem nedávno probrečela hektolitry slz)
4) Má cenu vůbec mluvit o těhotenství a porodu??? ( Ale jen tak na okraj...kolik chlapů by vydrželo nedát si svou pravidelnou denní "skleničku" piva 9+6(minimálně) měsíců?)
5) MENSTRUACE A PMS (pro nezasvěcené: premenstruační syndrom)
A dostáváme se k vyvrcholení :)...Jediná věc, která mi dodává sílu překonat těch pár "mých dnů" je vidina toho, že jednou díky tomu budu moct bejt maminka ( a pak ještě teda tampóny a Ibalginy). Jinak fakt nevím. Když to takříkajíc lidově "mám", tak prostě nepokrytě nenávidím všechny kluky za to, že oni nemaj ani páru co právě prožívám ( a ještě tomu říkaj "krámy".....vytočenost největší). Je prostě každoměsíčně nebolí břicho, že by radši umřeli, nenaskáčou jim pupínky, nebolej je prsa pokaždý, když jdou trochu rychlejc ze schodů ( je zajímá jedině to, jestli si maj na co šáhnout), nejsou unavený z toho jak z nich celý dny a noci vytejká krev.....Prostě o tom nemaj ani páru. A to samozřejmě nemluvím o stresech z toho, když to nepřijde dlouho nebo naopak přijde moc brzo, o výkyvech nálad a hygině...btw. hygiena. Je velmi "komický" vyměňovat si tampón (nebo vložku) v lese mezi borůvkama, nebo v jedoucím vlaku a nebo (čerstvá zkušenost) na tzv. mobilním wécé kam máte problém vměstnat se sama a ještě nějak manipulovat s čímkoliv "tam dole"....takřka nepředstavitelný výkon. Má touha říct tohle v podstatě veřejně je tak velká, že je mi úplně jedno kolika lidem připadám nechutná...( ano,ano právě menstruuji...na menstruaci je pěkný jedině to slovo....menstruace-zní to fakt dobře :) )
Pomlčela jsem o ještě další spoustě věcí ( Jestli si pánové myslíte, že nás baví se jednou za tři dny holit...tak byste se v zimě nestačli divit,kdyby jsme se museli nečekaně poodhalit :) ) a vzala jsem to trošku zhurta, ale ulevilo se mi :)...Já proti klukům v podstatě nic nemám, já vím, že někteří by za nás určitě s klidem menstruovali :), ale jen jsem chtěla poukázat na to, že je blbost myslet si, že někdy zavládne rovnoprávnost. Ať je ženská emancipovaná sebelíp některý věci prostě bez chlapa nezvládne a některý věci bude muset dělat pořád jen ona a ne její partner. Myslím, že Bůh věděl proč stvořil muže a ženu a proč rozdělil věci na ty "mužské" a na ty "ženské". Vymyslel to dobře a je hloupost mu to kazit...Ale to neznamená, že svýho manžela usadím k televizi se slovy: "Miláčku jako živitel rodiny jsi toho dneska udělal už dost, teď si odpočiň..." Vono vocaď pocaď :)....Pokud si někdo myslí, že takový žvásty jsou k ničemu je na omylu...Já to nedělám kvůli spáse lidstva, já to píšu kvůli sobě...
A nakonec bych chtěla říct, že sice trpíme pro vás a kvůli vám, ale já pořád věřím tomu, že se mi to jednou vrátí :) a proto trpím ráda :) (říkám teď po dvou Ibalginech :) )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kalba kalba | Web | 19. srpna 2006 v 18:40 | Reagovat

heled, fakt dobrej blog. resis veci, ktery me zajimaj. ne se vsim souhlasim, ale to bude asi tim, ze jsem pohlavi muzskeho... ale je to pekne napsany, dobre se to cte:) a vez, ze ne vsichni muzi si potrebuji kazdy den dat sklenici piva a dokonce existuji i taci, kteri chapou, ze byt zenou neni lehky a zeny respektuji. ale on zivot muze taky neni vzdycky prochazka rozkvetlou zahradou...

2 Meryl-am Meryl-am | 19. srpna 2006 v 19:52 | Reagovat

Já vím, že všichni chlapy nejsou hovada!!! A jestli to tak vyznělo tak se vám pánové omlouvám!

A děkuju ti za kompliment...jsem fakt potěšena...a taky jsem ráda, že to co píšu nepíšu jen tak do větru...zatím

3 kalba kalba | Web | 20. srpna 2006 v 18:36 | Reagovat

a tak to má být:))

4 Ice princess Ice princess | Web | 2. října 2006 v 16:26 | Reagovat

Ahojky... Pokud máš čas na delší počteníčko a líbí se ti žánr velmi podobající- se dívčímu románky, mrkni na moji stránčku.. Píšu nějaký takový.. Pokud jsi zvědavá,mrkni..

PS: Fajn blog.. Můžeš juknout i na můj druhej.. mam tam pojednání o podobnejch věcechjako máš v tomhle super článku... Je kdyžtak v oblíbenejch odkazech..

5 Geoffrey Dougall Geoffrey Dougall | E-mail | Web | 12. září 2010 v 11:55 | Reagovat

Mrkni sem to je moc: http://bit.ly/bLyH5t facebook trapasy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama